Strona gwna

Menopauza - Informacje i porady

Schorzenia

Testy

Porady

Styl ycia

Przyjazny gabinet

Szukajstrona główna > 10 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o menopauzie

10 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o menopauzie

Kobieta, wchodząc w okres menopauzy, zaczyna nowy etap swojego życia. Staje się inną kobietą, co nie oznacza, że staje się mniej kobieca. Kobiecość wymyka się wszelkim definicjom. Ma niewiele wspólnego z wszechobecnym w mediach kultem młodości i szczupłych ciał. Piękna kobiety nie da się zmierzyć ani za pomocą centymetra, ani za pomocą ilości wyrwanych z kalendarza kartek. Kobiecość jest ponadczasowa i nieuchwytna.

 

10 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o menopauzie:

 

Menopauza to kolejny, naturalny etap życia, w który prędzej czy później wejdzie każda kobieta. W okresie menopauzy znajduje się obecnie około 6 milionów Polek.

Okres menopauzy to średnio 1/3 życia kobiety. Jak każdy etap życia, ma on swoje ciemne i jasne strony. Wykorzystaj i ciesz się wszystkim, co w Twoich latach najlepsze.

Nie ma granicy wieku, za którą rozpoczyna się starość rozumiana jako rezygnacja z życia, wycofanie, bycie człowiekiem drugiej kategorii.

Menopauza, związana z przemianami hormonalnymi i obniżeniem ilości estrogenów, zmienia fizyczność kobiety. Poznaj swoje ciało na nowo i dowiedz się, czego mu potrzeba.

Menopauza nie jest chorobą, ale zmiany, jakie za sobą niesie, mogą mieć wpływ na Twoje samopoczucie. Zadbaj o siebie i swoje zdrowie: okres menopauzy może być najlepszym okresem w Twoim życiu!

Menopauza zmienia nie tylko fizyczność kobiety, ale również jej psychikę. To doskonały czas, żeby wsłuchać się w siebie i zdefiniować na nowo swoją kobiecość. To wspaniały okres, w którym może narodzić się nowa, inna Ty!

Ludzie boją się zmian i obawiają się nowego. Menopauza jest momentem zwrotnym w życiu kobiety. To proces, który zamyka pewne etapy w życiu i pozwala otworzyć się na nowe. Nowe, nie znaczy gorsze i mniej wartościowe. Teraz możesz skupić się na sobie i żyć dla siebie!

Menopauza pozwala wielu kobietom odżyć na nowo. Przed Tobą jeszcze wiele lat, które możesz spędzić żyjąc pełnią życia i nadrabiając stracony czas. Rozwijaj swoje hobby, pasje, wychodź do ludzi i czerp z życia to, co najlepsze.

Menopauza stawia przed Tobą nowe wyzwania. Dojrzałość i doświadczenie jest bezcenną wartością, której nie można kupić. Wejdź z uśmiechem i zapałem w nowe, życiowe role!

Menopauza jest doskonałą okazją do przewartościowania Twojego życia. Pamiętaj jednak, że menopauza nie odejmuje Ci wartości. Masz wiele do zaoferowania i jeszcze wiele przed Tobą. Korzystaj z życia - jeśli nie teraz, to kiedy?

Współpraca

Serwis pod patronatem